Începând cu data de 1 ianuarie 2026, aplicaţia REVISAL nu va mai fi disponibilă

Publicat pe:

ULTIMA ORĂ

Conform prevederilor O.U.G. nr.46/19.09.2025, termenul limită până la care angajatorii trebuie să se înregistreze în REGES–ONLINE şi, totodată, să completeze toate elementele contractelor individuale de muncă active la data accesării Registrului, care nu se regăsesc în sistemul informatic REVISAL a fost prelungit până la data de 31 decembrie 2025.

 ”Nerespectarea obligaţiei privind înregistrarea în REGES–ONLINE, până la data de 31 decembrie 2025, se sancţionează cu amendă de la 15.000 lei la 20.000 lei, iar necompletarea tuturor elementelor contractelor individuale de muncă active de la data înrolării în noul sistem, care nu se regăsesc în REVISAL, până la data de 31 decembrie 2025, se sancţionează  cu amendă de  la 5.000 lei la 10.000 lei”, a transmis Ioan Popescu, inspector șef I.T.M. Neamț.

Pentru a sprijini angajatorii să se înregistreze în REGES ONLINE, Inspecţia Muncii a pus la dispoziţia angajatorilor următoarele opţiuni de suport tehnic:

  • „Ghidul de Utilizare (Aplicaţie Angajator)” din secţiunea „ Ajutor” de pe portalul Reges-Online
  • Întrebări frecvente:

 https://reges.inspectiamuncii.ro/ajutor/intrebari-frecvente/

  • Tutoriale video:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLpqSMiGqy3ZFAijRX02yGo59sE9aNZf1o

  • adresa de e-mail pentru angajatori:

 regesonlinesuport.angajator@inspectiamuncii.ro.

Articole similare

spot_img
spot_img

RECENTE