Două persoane rănite în urma unui accident între un autobuz și un autoturism în Piatra-Neamț

Publicat pe:

ULTIMA ORĂ

Două persoane ajunse la spital după un accident rutier

Un accident rutier a avut loc luni, în jurul orei 15:52, pe Bulevardul General Nicolae Dăscălescu din municipiul Piatra-Neamț.

Evenimentul a fost anunțat printr-un apel la 112, iar la fața locului au fost mobilizate echipaje de intervenție din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra-Neamț, Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) și Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ).

În coliziune au fost implicate un autobuz, în care se afla doar șoferul, și un autoturism în care se aflau două persoane.

Din fericire, cei doi ocupanți ai autoturismului, un bărbat de 46 de ani și o femeie de 44 de ani, au reușit să se autoevacueze înainte de sosirea echipelor de salvare.

Aceștia au primit îngrijiri medicale de la echipajele SMURD TIM și SAJ, fiind ulterior transportați la Unitatea de Primiri Urgențe (UPU) Piatra-Neamț pentru investigații suplimentare.

Pompierii au intervenit de asemenea pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor, având în vedere riscul crescut în astfel de situații.

Circumstanțele producerii accidentului sunt în curs de cercetare de către autoritățile competente.

Articole similare

spot_img
spot_img

RECENTE