Autoturismul a luat foc în trafic

Publicat pe:

ULTIMA ORĂ

Pompierii au fost solicitați astăzi să intervină pe DJ 157, la intrare în comuna Dochia, pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism care se afla în mers și în care erau două persoane.

La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Punctul de Lucru Roznov.

 ”Cele două persoane care se aflau în autoturism s-au autoevacuat.

Niciuna dintre acestea nu a necesitat îngrijiri medicale. Incendiul s-a manifestat cu flacără și degajare de fum la compartimentul motor, existând posibilitatea generalizării la întregul autoturism, a precizat Clarisa Jinga, I.S.U. Neamț.

Pompierii au intervenit pentru localizarea și lichidarea incendiului în urma căruia au ars elemente componente din compartimentul motor și s-au degradat elemente din caroseria autoturismului.

Efectul termic al curentului electric a fost cauza probabilă de producere a incendiului, susțin pompierii.

Articole similare

spot_img
spot_img

RECENTE