Accident la Târgu Neamț, un bebeluș printre victime

Publicat pe:

ULTIMA ORĂ

O șoferiță și copilul ei, dar și un tânăr de 18 ani au ajuns, sâmbătă seara, la spital după ce au fost victimele unui accident rutier pe strada Ștefan cel Mare, din orașul Târgu-Neamț.

La fața locului, după apelul la 112, au ajuns forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț, S.A.J. și I.P.J. Neamț.
”La sosirea pompierilor toate persoanele erau ieșite din autoturisme implicate în accident. O femeie de aproximativ 25 de ani și un copil de 3 luni, dar și un tânăr de 18 ani au necesitat îngrijiri medicale. Cele trei persoane au fost preluate de echipajele SAJ și SMURD și ulterior transportate la spital”, a declarat Irina Popa, purtător de cuvânt I.S.U. Neamț.

În urma verificărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit că, ”în timp ce o tânără, în vârstă de 26 de ani, din Vânători-Neamț, conducea un autoturism pe strada Ștefan cel Mare, din orașul Târgu-Neamț, nu s-ar fi asigurat corespunzător la schimbarea direcției de deplasare, intrând în coliziune cu un autoturism care se afla în efectuarea regulamentară a manevrei de depășire, condus de un tânăr de 18 ani, din Petricani. Ambii conducători auto au fost testați alcoolscopic, rezultatele fiind negative”, a precizat Andreea Atomei, I.P.J. Neamț.

În cauză sunt efectuate cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Articole similare

spot_img
spot_img

RECENTE